7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

МЕГАН И ХАРИ ВО ПАНИКА – стравуваат дека цел свет би можел да чуе што кажале за кралот Чарлс, мемоарите требаше да се објават во ноември, но се одложуваат за следната година

Најчитани вести

Принцот Хари и Меган Маркл прават драматичен пресврт во нивните претстојни проекти по смртта на кралицата Елизабета Втора. Тие сакаат да променат некои делови од нивната документарна серија за кралското семејство.

Војводата и војвотката од Сасекс повеќе од една година работат на документарна серија како дел од милионскиот договор со Нетфликс. Нетфликс се надеваше дека ќе го емитува документарецот во декември по петтата сезона на серијата „Круната“. Page Six сега известува дека парот сака повеќе промени во многу очекуваната серија, потенцијално одложувајќи ја до подоцна во 2023 година.

Мемоарите на Хари, првично планирани за објавување во ноември, веќе се одложени за следната година. Многу кралски експерти рекоа дека таткото на Хари, кралот Чарлс Трети, ќе го одложи давањето на нивните деца Арчи (3) и Лилибет (1) титули принц и принцеза додека не излезат нивните различни медиумски проекти.

Иако Сасексите беа дел од редовниот процес на уредување на серијата долго пред смртта на кралицата, изворите велат дека двојката сака да го отстрани или ублажи поголемиот дел од она што го кажаа за Чарлс, Камила, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт Мидлтон.

– Многу преговараат. Слушам дека Хари и Меган сакаат да ја задржат серијата до следната година, сакаат да одложат, сакаат да се откажат – рекол изворот.

– Нетфликс сакаше да ја подготви серијата за стрим во декември. Има голем притисок врз извршниот директор на Нетфликс, Тед Сарандос да го прекине ова шоу, додаде друг извор.

Иако Хари и Меган беа во центарот на погребот на кралицата, односите со кралското семејство останаа затегнати. Како неработни членови на кралското семејство, тие се деградирани на кралската веб-страница, иако Хари сè уште е петти во редот на наследството, а по него се неговите деца.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести