0.8 C
Skopje
Saturday, January 28, 2023

Меган го преколнувала Хари да не ја остава со децата во Америка?

Најчитани вести

Меган Маркл, наводно, го молела принцот Хари да остане со неа и нивните две деца и да не патува во Велика Британија. Според Woman’s Day во најновиот број, 39-годишната поранешна актерка го замолила својот тригодишен сопруг да не ја остава сама со двегодишната Арчи и наскоро едномесечната Лилибет, но, како што е добро познато, нејзините желби не беа исполнети затоа што Хари реши да замине во татковината.

princ Harry

„Меган знаеше дека Хари нема премногу избор и дека треба да оди во Лондон за да и оддаде почит на нејзината покојна мајка, принцезата Дајана, во пресрет на денот кога, да беше жива, ќе ја славеше 60-ти роденден. Сепак, поради неговото заминување, таа чувствуваше голема вознемиреност и го молеше да остане “, рекол извор за медиумите, додавајќи дека, освен фактот дека во куќата имаат бебе и ѝ треба целата помош, Меган сакаше Хари да остане во САД и од страв дека одењето дома може да го натера да размисли да се пресели во Велика Британија.

„Меган се плаши дека престојот на Хари во Лондон може да го потсети на сè што му недостасува од дома. Исто така, таа не е најомилената личност во палатата и е свесна дека другите членови на кралското семејство може да зборуваат за сè што стои зад неа и со тоа да го поттикнат нејзиниот сопруг против неа “, објаснил изворот. Споменатиот таблоид наведува и дека принцот во Америка нема премногу пријатели, за што е запознаена и неговата сопруга, а, како што пишува Денот на жената, нејзиниот страв од посетата на Хари на неговата татковина е целосно оправдан.

princ Harry

За потсетување, Хари минатиот четврток отпатува во Лондон и многумина се надеваат дека оваа кратка посета на неговата татковина може да биде можност да ја обнови врската со неговиот постар брат, 39-годишниот принц Вилијам, со кого последен пат го видел на погребот на неговиот дедо во средината на април. Тогаш, според британските медиуми, сопругата на Вилијам, 39-годишната Кејт Мидлтон, играла голема улога во измазнувањето на врската меѓу двајцата браќа, па многумина веруваат дека истото може да се случи и сега.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести