-9.2 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

МВР – 68 санкционирани возачи во Скопје

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.10.2021) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.
На територијата на град Скопје изречени се вкупно 68 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 12, пет санкции за користење мобилен телефон, три за минување на затворен сигнал (црвено светло), 39 мерки за непрописно паркирање.
Сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com