4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

МВР: 41 санкција за автобуси што вршат превоз на ученици

Најчитани вести

Во текот на вчерашниот ден во периодот од 6 до 16 часот на територијата на Република Северна Македонија спроведена е акциска контрола на возила што вршат јавен превоз на ученици. При контролата констатирани се 41 сообраќаен прекршок.

Сообраќајните контроли за зголемување на безбедноста на учениците од дома до училиште и од училиште кон дома продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи и на тој начин сите заеднички да придонесеме да се зголеми безбедноста на децата и на сите нас- соопштуваат од МВР.

Најнови вести