5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

МВР уапси две лица од Косово кои краделе во Чаир

Најчитани вести

На 11.11.2021 во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир ги лишиле од слобода Џ.Х.(27) од Скопје и Е.Ш.(47) од Косово, со престој во Скопје.

Тие се сомничат дека претходно во продажен објект на подрачје на Чаир одзеле повеќе предмети. Одземените предмети биле пронајдени кај нив и биле вратени на сопственикот.

За двајцата постои сомнение дека и претходно неколку пати во истиот продажен објект одземале разни предмети.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Е.Ш., на која и била истечена дозволата за престој, односно личната карта за странец, била предадена на службени лица од Секторот за странци при Одделот за гранични работи и миграции при Бирото за јавна безбедност за понатамошна постапка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com