18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

МВР покрена потерница за Сашо Мијалков

Најчитани вести

МВР издаде потерница за поранешниот директор на ДСК Сашо Мијалков. Алсат од извори во полицијата дознава дека телеграмата е испратена до сите гранични премини. За ваквата мерка неофицијално се дознава дека е покрената врз основа на сомневања за можно бегство на Мијалков пред изрекувањето на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com