20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

МВР за инцидентот во автобусот бр. 51: Се скарале за седиште и извадиле ножеви

Најчитани вести

Во вчерашниот инцидент во автобусот бр. 51 во скопската населба Кисела Вода повредени биле двајца малолетници откако се скарале со друго момче за седиште во автобусот. Малолетник од Моране извадил нож, повредил малолетник од Студеничани, па себе иако нападнал трет средношколец, соопшти МВР.

По преземени мерки и активности од страна на полицијата обезбедени се сите учесници во настанот, двајцата малолетници со посекотини на рацете биле пренесени во ГОБ „Наум Охридски“.

Обвинителството води истрага за овој случај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com