-5.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

МВР демантира дека има изградба на мигрантски кампови во нашата држава

Најчитани вести

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за мигранти на територијата на Република Северна Македонија. Станува збор за лага со цел да се манипулира јавноста.

На министерскиот форум за правда и внатрешни работи ЕУ- Западен Балкан што денеска се одржа во Скопје темата воопшто не беше разговарана, а ставот на МВР и Владата на Република Северна Македонија е јасен и дециден дека никогаш нема да се прифати изградба на кампови на територијата на нашата држава.

Апелираме до граѓаните да не наседнуваат на ваквите лажни вести.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести