17.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Мбапе ќе остане во ПСЖ, но нема да го продолжи договорот

Најчитани вести

Килијан Мбапе донел одлука за својата иднина. Младиот напаѓач, според медиумите во Франција, ќе остане во ПСЖ и наредната сезона, а дури потоа како слободен играч ќе го напушти клубот.

Килијан Мбапе има договор со ПСЖ до јуни 2022 година. Не е тајна дека Реал е заинтересиран за неговите услуги, исто како и Ливерпул и Манчестер јунајтед, но исто така не е тајна дека „кралскиот клуб“ е во финансиска криза.

Гледано од оваа перспектива, Реал нема 150 милиони евра, колку што се претпоставува дека ПСЖ ќе бара за својот напаѓач.

Мбапе има 22 години и пред него допрва доаѓаат најдобрите денови во кариерата. Поради тоа, тој во консултација со родителите решил да остане во Париз уште една година, а дури потоа да замине од „Паркот на принцовите“, каде што пристигна во 2018 година во трансфер вреден 180 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести