14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Мбапе ја одбил и последната понуда на ПСЖ

Најчитани вести

Напаѓачот Килијан Мбапе ја одбил и последната понуда на францускиот фудбалски гигант ПСЖ за продолжување на договорот. Како што пишува шпанса „Марка“, раководството на францускиот тим му понудило нов шестгодишен договор на 22 годишниот напаѓач, но тој одбил да го стави својот потпис.

Неговата желба е да се пресели во Реал Мадрид. Според „Марка“ е веќе извесно, но само останува да се види дали Мбапе ова лето ќе стане „крал“ или следното кога и како слободен играч може да замине од ПСЖ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com