2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Мбапе петти пат играч на месецот во Лига 1

Најчитани вести

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе беше прогласен за најдобар играч во францускиот шампионат за февруари.

Фудбалерот постигна четири гола во Лига 1 минатиот месец и собра 39% од гласовите, победувајќи ги Висам Бен-Једер (Монако, 33%) и Мемфис Депај (Лион, 28%).

Мбапе е играч на месецот во Лига 1 за прв пат оваа сезона и 5-ти пат во кариерата.

Според овој индикатор, тој се израмни со Златан Ибрахимовиќ, кој играше за ПСЖ од 2012 до 2016 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com