4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Мбапе неизвесен за натпреварот против Баерн во Лигата на шампионите

Најчитани вести

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе се повреди на натпреварот од 21. коло на шампионатот на Франција против Монпелје (3:1).

Дваесет и четиригодишниот Французин беше заменет во 21. Минута.

Според „Л’Екип“, играчот го повредил коленото и сега може да го пропушти осминафиналето на Лигата на шампионите против Баерн.

На натпреварот против Монпелје се повреди и дефанзивецот Серхио Рамос.

Средбата ПСЖ – Баерн ќе се одигра на 14 февруари во 21 часот.

Најнови вести