Home » Мбапе за првпат јавно проговори за својот трансфер: Речиси сѐ е решено

Мбапе за првпат јавно проговори за својот трансфер: Речиси сѐ е решено

by Журнал.мк

Килијан Мбапе сè уште не одлучил каде ќе ја продолжи кариерата – напаѓачот на Пари Сен Жермен сè почесто се поврзува со Реал Мадрид. Во неделата новинарот Фабрицио Романо објави дека 23-годишникот е „многу блиску до конечната одлука каде ќе ја продолжи кариерата“.

„Не можам дефинитивно да зборувам за мојата иднина, ќе дознаете наскоро. Сè е речиси решено“, изјави Килијан Мбапе за француските медиуми и дополни.

„Сега не е вистинското време, но да… Одлуката е практично донесена“.

Романо пренесува и дека голем оптимизам има во Реал Мадрид. На „Сантијаго Бернабеу“ се убедени дека момчето од предградието на Париз кариерата ќе ја продолжи на Реал.

Мбапе постигна 25 гола за „светците“ на 34 натпревари во сите натпреварувања.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More