5.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Мајстор – Иниеста ја растури Урава

Најчитани вести

Андрес Иниеста, еден од најдобрите фудбалери во овој век, ја обележа победата на Висел Кобе против Урава (5:1).

Иниеста, постигна два гола и забележа една асистенција.

Легендата на Барселона, во 21.минута, постигна спектакуларен гол од слободен удар. Уште еднаш покажа дека класата е вечна.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com