2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Мајорка: Сите сакаат да дојдат во рајот на земјата, не само Клоп

Најчитани вести

Јирген Клоп ја насмеа светската јавност кога изјави дека не би имал ништо против да биде тренер на Реал, но оној од Мајорка.

Веднаш стигна одговор од клубот кој во моментов се натпреварува во шпанската Секунда односно е второлигаш.

„Најдобрите секогаш сакаат да дојдат кај нас, затоа го имаме и Луис Гарсија Плаза. Рајот на земјата е секогаш добра опција за сите“ – напишаа на социјалните мрежи од Мајкорка, и го „пецнаа“ Клоп исто така како што тој ги „пецна“ нив.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com