Home » Мајк Дин ја напушта Премиерлигата

Мајк Дин ја напушта Премиерлигата

by Lina Muslija

Еден од најпознатите англиски судии Мајк Дин ја напушта Премиерлигата, како и Организацијата на професионални фудбалски судии, соопшти здружението. Во последната сезона 55-годишниот судија работеше само како ВАР судија.

Во својата богата кариера, тој има судено на 553 натпревари во Премиерлигата.

„Би сакале да му оддадеме признание за достигнувањата на Мајк и неговиот огромен придонес и во судењето и во фудбалот воопшто“, соопшти Организацијата на професионални фудбалски судии.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More