-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Мајкл Овен: Кому му е гајле дали имаше пенал или не!

Најчитани вести

Една од најголемите ѕвезди на англискиот фудбал во поблиското минато, мајкл Овен, имаше емотивен пост на социјалните мрежи веднаш по победата на Англија над Данска синоќа и пласманот во финалето на Еуро 2020.

„Не сум сигурен дали имаше пенал, но кому му е гајле“, напиша Овен , очигледно воодушевен од триумфот на Англичаните.

Подоцна излезе и со малку поширок свој став.

„Без оглед на резултатот, не мислам дека замената на Џек Грилиш беше добра одлука, бидејќи тој е совршен играч кој знае кога треба да ја држи топката, да освојува прекршоци и да го забавува ритамот и времето“, рече поранешниот напаѓач.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести