15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Мајка со своето тело го штитела новороденчето од руските гранати

Најчитани вести

Украинката Олга која е мајка на едномесечно бебе успеала да се спаси и себе и нејзиното чедо покривајќи го со своето тело, објави киевската болница Хомадит. Самата жена се здобила со бројни рани од шрапнели.

Во болница бил однесен и таткото кому му биле санирани рани од шрапнели на ногата, мајката била оперирана, сите стакла биле извадени, а детето останало неповредено. Семејството продолжува со лекувањето во Охматдит.

Дмитро раскажал дека со сопругата го слушале гранатирањето цела ноќ. Граната ја погодила потоа градинката која е веднаш до зградата каде што живееле.

Кога се симнале долу парчиња стакло летаа право кон нив но жената го спасила своето дете.

[ENG below] Мама прикрила своїм тілом одномісячну доньку: до Охматдиту сьогодні привезли родину поранених із…

Posted by НДСЛ Охматдит on Friday, March 18, 2022

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com