25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Мајката на Жељко Јоксимовиќ е вистинска дама: Весна призна дека нејзиниот син не и ја исполнил желбата

Најчитани вести

Мајката на Жељко Јоксимовиќ повремено се појавува во јавноста, а во една прилика раскажа за желбата на синот која тој не и ја исполнил.

Весна Јоксимовиќ користи социјални мрежи, па објавува фотографии од сите кои коментираат дека е вистинска дама.

Мајката на Жељко Весна рече дека е многу горда на својот син, но дека една желба сепак тој не и исполнил. Весна е среќна што Жељко е успешен пејач, но нејзината желба била тој да се занимава со друга професија од областа на музиката.

„Сакав да стане диригент. Тоа беше моја желба. И тој тоа го знае. Тоа тлее во него. Тој е полн со изненадувања и живее во тоа и самиот себе да се изненади. Никогаш не се знае што ќе се случи во иднина “, искрена била Весна во својата изјава за шоуто„ Ексклузив “пред две години.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com