4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

„МАТРИКС 4“ ДОБИ ПОДНАСЛОВ

Најчитани вести

Филмското студио „Ворнер брос“ го откри поднасловот на четвртиот дел од серијалот филмови „Матрикс“. Кијану Ривс повторно ќе го глуми главниот лик Нео, како и во претходните три дела.

Така, новото остварување се вика „Матрикс: Воскреснувања“ (The Matrix: Resurrections). Според трејлерот објавен претходно, Нео се наоѓа во монотон свет, сличен на реалноста во првиот дел од филмот. Главниот лик ја среќава својата сакана Тринити во кафуле, но не ја препознава…

Филмот, според најавите, ќе почне да се прикажува од 22 декември оваа 2021 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com