1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Матиќ и Бертранд пред портите на Лестер

Најчитани вести

Лестер е активениво летниот преоден рок. откако го донесе Патсон Дака од Салцбург за 23 милиони фунти, челниците на „лисиците“ најавуваат уште две засилувања.

Англиските медиуми тврдат дека Рајан Бертранд сигурно ќе пристигне на „Кинг Пауер“ како слободен играч. Левиот бек изминатите седум сезони играше во Саутемптон.

Исто така се најавива дека Немања Матиќ ќе го засили средниот ред на „лисиците“. Матиќ четири години е играч на Манчестер јунајтед. Изминатата сезона тој не добиваше многу можност да игра од менаџерот Солскјер.

Јунајтед би го ослободиле Матиќ од обврските кон нив за сума од 13 до 15 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести