15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Матеус: Флик ќе стане селектор на Германија, Баерн Минхен го сака Нагелсман

Најчитани вести

И покрај големите успеси, Ханси Флик ќе го напушти Баерн Минхен по крајот на сезоната, клубот сака Јулијан Нагелсман да биде негов наследник.

Во изминатата сезона Флик со Баерн ги освои сите трофеи, во оваа веројатно ќе се задоволат само со трофејот од Бундеслигата.

Германската фудбалска легенда, Лотар Матеус верува дека Флик ќе биде нов селекторр на Германија, а Нагелсман нов тренер на Баерн Минхен.

„Ханс Флик ќе замине од Баерн по крајот на сезоната. Веќе има понуда од Фудбалската федерација на Германија за да ја преземе репрезентацијата, а Баерн работи на тоа да го донесе Јулијан Нагелсман од Лајпциг“, вели Матеус.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести