18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Масовен собир во Загреб, граѓаните се простуваат од Балашевиќ

Најчитани вести

Во Загреб вечерва беше поставен натпис на кирилица во чест на починатиот Ѓорѓе Балашевиќ. На исто место беа запалени и свеќи за „паноноскиот морнар“. 

Загреб е еден од многуте градови кои вечерва се простуваат од Балашевиќ. Од кога се појави вест за неговата смрт, граѓаните на Хрватска споделија голем број пораки со љубов за Џоле. 

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com