-4 C
Skopje
Monday, January 18, 2021

Маслаќ и Академија Пандев се разделија

Најчитани вести

Марио Маслаќ нема да игра за Академија Пандев во пролетниот дел. Фудбалерот и клубот се договорија за спогодбен раскин.

Маслаќ кариерата ќе ја продолжи во Раднички Ниш.

Академија Пандев ќе бара нов стопер со оглед дека тој беше еден од најдобрите дефанзивци во Лигата.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести