27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Маслаќ и Академија Пандев се разделија

Најчитани вести

Марио Маслаќ нема да игра за Академија Пандев во пролетниот дел. Фудбалерот и клубот се договорија за спогодбен раскин.

Маслаќ кариерата ќе ја продолжи во Раднички Ниш.

Академија Пандев ќе бара нов стопер со оглед дека тој беше еден од најдобрите дефанзивци во Лигата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com