19.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Маск: Го направивме најдобриот автомобил на сите времиња

Најчитани вести

Илон Маск во понеделник рече дека Plaid S е најдобриот автомобил кој го направиле досега.

„Теsla Plaid S е најдобриот автомобил на сите времиња. Од 0 до 100 км/час ќе забрзува за помалку од 2 секунди. Има 5 врати и место за седум луѓе“, рече Илон Маск.

Овој автомобил најверојатно ќе се продава по цена од 119.000 долари.

Whole Mars Catalog на Twitter објави фотографија од Tesla Model 3 и Model S и им го препорачаа овој автомобил на сите купувачи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести