37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Маска не носеле 512 лица, полицискиот час го прекршиле 49

Најчитани вести

Во изминатите 24 часа на територијата на целата држава се регистрирани 512 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице, а забраната за движење од 20 часот синоќа до 05 часот утринава ја прекршиле 49 лица, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на ковид-19.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести