17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Марјана е во врска со кошаркар, но го крие од очите на јавноста!

Најчитани вести

Кога сте јавна личност ретко може да го сокриете приватниот живот од очите на јавноста, меѓутоа на македонската водителка Марјана Станојковска тоа одлично и оди.

Марјана одлично го крие својот љубовен живот, па многумина можеби се запрашале дали е сама или има партнер.

Иако на јавните случувања може да ја видиме сама односно без парнтер, водителката на „Лото“  неколку години  има машка поддршка.

Марјана е во повеќегодишна врска со  поранешниот македонски кошаркар Пеце Наумовски.

unnamed-fil-80

Тие се запознале на забава кај заеднички пријател и оттогаш започнале љубовна врска.

Марјана не сака премногу да зборува за својот приватен живот ниту да открива детали. Па така таа вешто ги избегнува прашањата за нејзиниот емотивен живот.

Maрјана неодамна беше дел од „Охридски трубадури“ каде што заедно со актерот Васил Зафирчев успеа да го задржи вниманието на публиката.

Како и секогаш, Марјана на овој настан се појави сама, а на прашањето дали се е уште во сериозна љубовна врска, Станојковска вели:

„Се е во најдобар ред би кажала и не би откривала нешто поконкретно, зошто не сакам да зборувам јавно на оваа тема“ вели Станојковска за „Svet-australia“ и остана резеревирана за својот приватен живот./iportal.mk/

Најнови вести