18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Мартускело ќе го заменува Сари на стартот од новата сезона во Серија А

Најчитани вести

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, поради болест ќе ги пропушти натпреварите со Парма и Наполи. Според „Газета дело спорт“ на ови средби шампионот ќе биде предводен од Џовани Мартускело.

Тој е му помагаше на Сари кога ја вршеше тренерската функција во Емполи и во Наполи.

Сари нема да седи на клупата на „бјанко-нерите“ на почетокот на сезоната поради пневмонија.

Во првото коло од Серија А, на 24 август Јувентус ќе игра против Парма на гостински терен.

Најнови вести