31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Мартин Скорсезе и Леонардо Ди Каприо ќе снимаат шести филм заедно

Најчитани вести

Режисерот Мартин Скорсезе и глумецот Леонардо Ди Каприо ќе го снимаат шестиот заеднички филм. историска драма за опстанокот на брегот на Јужна Америка. Филмот е заснован на научно-фантастичната книга со наслов „Обложување: Приказна за бродолом, бунт и убиство“ од американскиот писател Дејвид Гран.

Приказната е за британски воен брод кој се насукува на осамен остров во близина на Чиле во средината на 18. век. Во суровата борба за живот, екипажот гладува, се случуваат убиства и бунтови.

Ди Каприо до сега се појавил во пет филма на Скорсезе. Нивното партнерство почна во 2002 година со филмот „Бандите на Њујорк“, по што следеа „Авијатичарот“, „Заминати“, „Островот Шатер“, „Волкот од Вол Стрит“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com