Home » Манчини нов селектор на Саудиска Арабија

Манчини нов селектор на Саудиска Арабија

by Lina Muslija

Дубаи – Италијанскоит стратег Роберто Манчини е нов селектор на фудбалската репрезентација на Саудиска Арабија, објави синоќа фудбалската федерација на оваа земја (САФФ).

Манчини пред две недели поднесе оставка на клупата на актуелниот европски првак Италија, а со Саудиска Арабија потпиша договор на четири години.

Неговото деби на клупата на Саудиска Арабија ќе биде на 8 септември на пријателскиот натпревар против Костарика.

„Испишав историја во Европа, сега е време да направам историја со Саудиска Арабија“, изјави Манчини, кој денеска треба официјално да биде промовиран на прес – конференција организирана од фудбалската федерација на Саудиска Арабија.

Италијанските медиуми објавија дека Манчини годишно ќе заработува 25 милиони евра како саудиски селектор.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More