Home » Манчестер јунајтед ќе му плати 6 милиони на Мегваер за да го „подмачка“ трансферот во Вест Хем

Манчестер јунајтед ќе му плати 6 милиони на Мегваер за да го „подмачка“ трансферот во Вест Хем

by Lina Muslija

Хари Мегваер стана најскапиот дефанзивец во светот кога Манчестер јунајтед на Лестер му плати 80 милиони фунти за негов ангажман во 2019 година.

 Но Англичанецот се покажа како големо промашување и со честите киксови го навлече гневот на навивачите, кои оваа недела со радост ја дочекаа веста дека Вест Хем договорил трансфер вреден 30 милиони фунти.

„Чеканите“ сега треба да го убедат Хари Мегваер да се пресели во Лондон, и еден проблем може да биде платата, играчот нема шанси да заработува како што заработува сега на Олд Трафорд.

Па за да го „подмачка“ трансферот, Манчестер јунајтед е подготвен да му плати на Хари Мегваер 6 милиони фунти и да го компензира за помалите примања во Вест Хем.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More