14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Манчестер јунајтед против Милан, Динамо Загреб го доби Тотнем во осминафиналето од ЛЕ

Најчитани вести

Денеска во Нион беа извлечени осминафиналните двојки во Лига Европа, најголемото дерби е дуелот меѓу Манчестер јунајтед и Милан, а Адеми и Ристовски ќе се соочат со Тотнем на Жозе Мурињо.

Манчестер јунајтед и Милан ќе водат меѓусебна битка за пласман меѓу осумте најдобри во Лига Европа, тоа е дербито на осминафиналето.

Нашите Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо Загреб ќе се соочат против Тотнем на Жозе Мурињо.

Осминафинале:

Ајакс – Јан Бојс
Динамо Киев – Виљареал
Рома – Шахтар
Олимпијакос – Арсенал
Динамо Загреб – Тотнем
Манчестер јунајтед – Милан
Славија Прага – Глазгов Ренџерс
Гранада – Молде

Првите осминафинални натпревари се играат на 11 март, а седум дена подоцна се реваншите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com