Home » Манчестер јунајтед подобар од Арсенал на пријателски меч во САД (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед подобар од Арсенал на пријателски меч во САД (ВИДЕО)

by Lina Muslija

Арсенал излезе со посилен состав од Манчестер јунајтед, но на теренот не изгледаше така. Во 30. минута Бруно Фернандеш погоди со шут од далечина, лоша интервенција на Рамсдејл, топката заврши во неговата мрежа за водство на Јунајтед од 1-0.

Седум минути подоцна Санчо со силен шут од десната страна под пречката на Рамсдејл зголеми на 2-0. Тоа беше и конечниот резултат.

За на американската публика да ѝ биде позабавно, се шутираа и пенали. Манчестер јунајтед ги реализираше сите пет, погодија Касемиро, Далот, Линделоф, Рашфорд и Ериксен.

За Арсенал промаши Фабио Виеира, а погодија Одегард, Тросар и Жоржињо.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More