32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Манчестер Јунајтед не се откажува од Де Геа

Најчитани вести

Првиот голман на „Црвените Ѓаволи“ ова лето ќе одлучи дали ќе остане на Олд Трафорд или ќе прифати една од понудите на ПСЖ и на Реал Мадрид. Актуелниот договор му истекува за 12 месеци но управата на Манчестер Јунајтед прави се за да го задржи во екипата.

Последните неофицијални информации од Англија се дека Де Геа добил понуда за нов договор со времетрање од 5 години според кој би заработувал невејатни 400 000 евра неделно.

Засега нема потврда дали ќе го прифати но едно е јасно, ако стави потпис ќе стане и најскаполатен во клубот заедно со Алексис Санчез.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com