10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Манчестер Јунајтед го прави Де Хеа најплатенот голман во фудбалот

Најчитани вести

Давид Де Хеа ќе стане најплатениот голман во фудбалот, откако постигнал договор со Манчестер Јунајтед за нов долгорочен договор, со кој ќе добива плата од 375 илјади фунти неделно, соопштува „Дејли Меил“.

Надоместокот на 28-годишниот шпански голман во моментов е 200 илјади фунти неделно, а актуелниот договор истекува следното лето.

Новиот договор ќе биде потпишан официјално по враќањето на тимот во Англија од предсезонските подготовки.

Де Хеа одигра 47 натпревари за Јунајтед во последната сезона, а во 10 од нив не допушти гол.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести