Home » Манчестер Јунајтед ги претстави новите дресови, а хит е Кристијано Роналдо

Манчестер Јунајтед ги претстави новите дресови, а хит е Кристијано Роналдо

by Журнал.мк

Манчестер Јунајтед денеска го претстави новиот дрес за следната сезона. Хит е фотографијата на Кристијано Роналдо кој воопшто не делува среќен.

„Црвените ѓаволи“ доцнеа со претставувањето на новиот дрес бидејќи тоа најчесто го правеа на самиот крај од сезоната. Сепак, Јунајтед денеска и официјално објави како ќе изгледаат дресовите за новата сезона, подготвени од нивниот спонзор „Адидас“.

Дизајнот е доста интересен и „ретро“, но на навивачите најинтересен им беше фактот што во него позираше Кристијано Роналдо, кој е на излезната врата од Манчестер Јунајтед.

Навивачите на Јунајтед одат дотаму и веќе заклучија дека на лицето на Роналдо се гледа колку многу сака да го напушти клубот, а за тоа бил свесен и кога се фотографирал во новиот дрес.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More