16.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

Манчестер сити ќе му понуди нов договор на Стерлинг

Најчитани вести

Актуелниот англиски фудбалски шампион Манчестер сити има намера да ги подобри условите во договорот со 24-годишниот репрезентативец од своите редови Рахим Стерлинг, кој пред само една година потпиша верност со „граѓаните” за неделна плата од 300.000 фунти.

Според „Дејли меил”, клубот веќе започнал преговори со Стерлинг за продолжување на договорот, пресметан до летото 2023 година. Ова се должи на големиот интерес што го покажуваат Реал Мадрид и Барселона кон играчот.

Новиот договор би требало да го направи Стерлинг еден од најплатените играчи во Англија.

Стерлинг на 17 одиграни натпревари за Сити оваа сезона постигна 14 голови и забележа пет асистенции.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com