-2.2 C
Skopje
Sunday, February 5, 2023

Манчестер Сити ќе го купи Кејн за 187 милиони евра!

Најчитани вести

Според весникот „Сан“, сопственикот на Тотнем, Даниел Леви дал зелено светло за трансфер на напаѓачот во Манчестер Сити.

Се работи за сума од 160 милиони фунти, тоа е околу 187 милиони евра. Ова ќе биде апсолутен рекорд во Премиерлигата.

Кејн има вербален договор со Маначестер Сити за плата од 400.000 фунти неделно.

Претходно ставот на Леви беше дека по секоја цена сака да го задржи Кејн, а ако го продава тоа да биде за клуб надвор од Англија, но се чини дека сумата е преголема за да се каже не.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести