-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Манолова: Ќе има преговори меѓу партиите на промената за чесна влада во Бугарија

Најчитани вести

Ќе има преговори меѓу партиите на промените, што го имаат имаат правото и одговорноста да формираат влада, за БНТ искоментира Маја Манолова, лидерката на “Исправи се БГ. Ние доаѓаме”.

Како што јави дописникот на МИА од Софија, Манолова инсистира овие разговори да бидат јавни, пред бугарските граѓани.

Таа коментираше дека дека нема да се водат разговори со „Движењето за права и слободи“ и со ГЕРБ.

Манолова објасни дека ја сфатиле волјата на бугарскиот електорат, дека народот сака протестните партии да се обединат и да формираат чесна влада, што ќе спроведе длабоки реформи и ќе ја изнесе Бугарија од стагнација и владеењето на Борисов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести