14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Манекенката шокираше со фотографијата на која добива инфузија! (ФОТО)

Најчитани вести

Манекенката Бела Хадид живее раскошен живот и често објавува фотографии од разни настани на социјалните мрежи, а сега, за прв пат, јавно проговори за автоимуната болест од која страда и откри како го поминува времето помеѓу снимките.


Бела Хадид на својот профил на Инстаграм објави фотографија направена во гардероба, а додека фризерката ја средува косата, може да види и како прима инфузија што и е потребна за борба против болеста.

Тоа е заразна болест предизвикана од бактеријата Борелија бургдорфери, која се пренесува преку заразени крлежи. Може да доведе до хронична мултисистемска болест која може да влијае на кој било орган и да доведе до голем број здравствени компликации.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com