Home » Манекенката Барбара Палвин се омажи тајно во Будимпешта

Манекенката Барбара Палвин се омажи тајно во Будимпешта

by Lina Muslija

Будимпешта- Унгарската манекенка со светска кариера и ангел на „Викторијас сикрет“, Барбара Палвин и актерот Дилан Спроус се венчаа тајно во Будимпешта за време на викендот. Барбара  (29) и Дилан (30) се заедно пет години.

Двојката се сврши во септември 2022 година и планираа венчавка во Унгарија, каде што е родена Палвин. Сепак, деталите за локацијата и датумот на венчавката беа чувани во тајност.

Двојката се венчаше според  унгарски свадбени традиции, вклучително и младоженците да ја „киднапираат“ невестата на брачната ноќ. Традицијата вклучуваше деверици да го натераат младоженецот на голем број „глупави“ предизвици (примери може да бидат танцување или битбокс) за да ја вратат невестата.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More