4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Мангупски потег на Абрахам, вреден 3 бода за Рома

Најчитани вести

Првиот пораз за Жозе Мурињо од Верона е минато. Рома повторно им се врати на победите, а мечот на атрактивен начин го реши Тами Абрахам, кој на инсистирање на Специјалниот, го купија од Челси за 40 милиони евра.

Трет гол за англискиот напаѓач во дресот на Рома, кој сигурно ќе им стане миленик на навивачите што и химната почнува да ја учи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com