18.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Малолетници се степаа во автобус на ЈСП

Најчитани вести

Во автобус на ЈСП, број 74 на булеварот „Кочо Рацин“, вчера се случила тепачка меѓу малолетници.

Според пријавеното, се работи за физичка пресметка помеѓу А.Е.(18) и малолетник од с. Горно Количани, од една страна, и двајца малолетници од с. Долно Количани, од другата страна.

Според МВР, причина за пресметката било претходно меѓусебно нетрпение. Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com