7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Малолетници киднапирале и нападнале девојче во Шуто Оризари

Најчитани вести

Девојче од скопската населба Шуто Оризари било физички нападнато од страна на две малолетни лица, соопшти МВР.

„Приведени се двајца малолетници и со нив е извршен службен разговор затоа што со уште еден малолетник на 4 септември во куќа во Шуто Оризари противправно лишиле од слобода малолетничка и физички ја нападнале“, информираат од МВР.

Малолетничката е предадена на родителот, а во координација со јавен обвинител и Центарот за социјални работи се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com