26.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Малолетници и странски државјани приведени за време на полициски час во Тетово

Најчитани вести

Седум приведени лица во текот на полициски час изминатата ноќ евидентира СВР Тетово. Од лишените од слобода двајца се странски државјани, а тројца се малолетници.

-Прво во 21:35 часот во Желино движејќи се со возило „голф“ биле затекнати две лица, возач на 29 години од истото село и сопатник на 28 години од Требош. Десетина минути по полноќ, на улица „Илинденска“ во Тетово, приведени се Т.М.(28) и Б.Ц.(30) од Република Албанија, кои непријавено престојувале на подрачјето и кои ја прекршиле забраната за движење. Во 01:45 часот на улица „29 Ноември“ затекнати се малолетници на 13, 14 и 17 години кои се приведени во присуство на родител, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

За неносење заштитни маски на 30 луѓе им се изготвени прекршочни платни налози, согласно член 6 од соодветната владина Уредба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести