21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Малолетник се обидел да силува 13 годишно девојче

Најчитани вести

Петнаесет годишен малолетник од Куманово се обидел да обљуби 13 годишно девојче од Штип. Вчера во близина на пешачката патека покрај реката Брегалница во Штип во периодот од 17 до 19 часот малолетникот се опбидел да изврши обљуба врз девојчето, кое барало помош. Случаен минувач слушнал како девојчето повикува и бара помош, по што веднаш повикал полиција. Полициските служби го лишиле од слобода малолетникот од Куманово.

Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова вели дека 15 годишниот малолетник од Куманово и две години помалото девојче од Штип се запознале на социјалните мрежи, каде и имале комуникација.

За случајот бил запознаен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против малолетникот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести