10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Малолетник прободел 18-годишник во обложувалница во Аеродром

Најчитани вести

МВР соопшти дека завчера околу 23 часот добиле пријава дека 18-годишен скопјанец со иницијали Д.У. доживеал тешки повреди од напад со остар предмет, кој се случил во спортска обложувалница на подрачјето на Аеродром.

Според информациите на полицијата, на 18-годишникот му била укажана лекарска помош во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

-По преземени мерки, се утврдило дека сторител на делото е 17-годишник од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена и соодветна пријава, велат од ресорното министерство.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com