Home » Малолетник од Скопје силувал девојче

Малолетник од Скопје силувал девојче

by Журнал.мк

Момче силувало малолетничка во Скопје, информираат од МВР.

Полицијата информира дека вчера во 15 часот во СВР Скопје 38-годишна жена пријавила дека на подрачјето на Шуто Оризари 16-годишник извршил обљуба врз нејзината 14 годишна ќерка, со која биле во љубовна врска.

-По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок, извести скопската полиција.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More