32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

„Мала Италија патува” на платото пред НОБ

Најчитани вести

Италијански, француски, латино и џез-звуци  се на програмата на петтиот концерт „Мала Италија патува” кој ќе се одржи вечер од 19.30 часот на отворено на платото пред Националната опера и балет.

Изведувач и иницијатор на проектот е Павле Камилоски кој пред публиката ќе настапи со шансони, канцони и  познати џез-песни.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com