14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Максим Димитриевски како независен кандидат во Куманово

Најчитани вести

Максим Димитриевски, актуелен градоначалник на Куманово од редовите на СДСМ во телефонски разговор за МКД.мк рече дека денеска ќе одржи прес – конференција. На прашањето дали станува збор за негова независна кандидатура за првата позиција во градот без поддршка на СДСМ, тој ни рече дека потписи веќе се собираат, но други детали нофицијално не сакаше да открива.

СДСМ засега не објави кој ќе биде фаворитот за градоначалничката функција во Куманово од нивните редови, но по одлуката на Димитриевски сам со поддршка од граѓаните да ја бие својата битка, јасно е дека во изминатите денови не е постигнат договор.

Се очекува да биде објавено дека зад Димитриевки ќе стои и независна листа на советници, чија носителка ќе биде жена.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com